Manisa Mekatronik

Ana Sayfa / Referanslar

Manisa Mekatronik Robot Sistemleri

Robotik sistemler ve otomasyon projelerini deneyimli mühendis kadrosu ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Teknokent de Ar-Ge ekibi ile tasarlıyarak üretmektedir.

Ar-Ge çalışmalarını yaparak üretime aldığımız makinalarımızın PLC yazılım, Otomasyon sistemleri, SCADA yazılımları, IOT yazılımları, Gömülü Sistem yazılımları ve kumanda sistemlerini titizlikle gerçekleştiriyoruz. Fultek PLC entegratörlüğü ve Logo Netsis Entegre yeteneklerimiz ile makinaları ERP ve CRM sistemlerine entegre ediyoruz. Makinalardan gelen verilerin IOT Endüstri 4.0 projeleri ile birbirleri ile haberleşme sistemlerinde MODBUS ve Google Firebase bağlantılarını sağlıyoruz.

Tütün ürünlerinin tasnif edilmesi

Tütün ürünlerinin paket ve karton olarak tasnif işlemi için geliştirdiğimiz makinamız ile personel tasarrufu sağlıyoruz.


Hızlı delik açma

Ayaklı sütün matkap ile geliştirilen delik delme işlemi, otomasyon makinesi ile hızlı ve hatasız delik otomasyon makinası haline dönüştürülmüştür.


Tarım alanları

Özellikle tekrar tekrar istifleme gerektiren orta ağırlıktaki yükler akılda tutularak geliştirilmiş olan Kartezyen robotu, insan gücünden tasarruf sağlayarak ve uygunsuz istiflemenin neden olduğu hasarı azaltarak üretkenliği artırır.

Otomativ yedek parça

Dolumu tamamlanan kolinin koli üst kapama makinesine otomatik olarak sevk edilir. Kartezyen robotu söz konusu ürünleri, ürün tipine göre vakumlu veya kavramalı ataçman vasıtasıyla tutarak bir veya birden fazla kolinin içerisine aynı anda yerleştirir.

Mobilya imalat

Mobilya imalat atölyelerinde ürünlerin istiflenmesi amacıyla kullanılırlar. CNC (computer numerical control – bilgisayarlı nümerik kontrol) makinelerdir. En basit uygulamaları freze ve çizim makinelerinde kalem ya da freze ucunun x-y ekseninde hareket ederken aynı zamanda yukarı aşağı kontrollerinin sağlanmasıdır.

İlaç, Tekstil ve Paketleme

Kartezyen robotlar genellikle çalışma sahası içerisinde zeminden ziyade tavana asılı pozisyonda yerleştirilirler. Ancak çalışma yeri ya da üstünde çalışacak parçaların uygun olmadığı zamanlar zemine de montaj edilebilmeleri mümkündür.

Örnek Projeler

Kartezyen Robot